Jak działają filtry do wody?

Zagadnienie uzdatniania wody jest dość skomplikowane. Zasadniczo opis zachodzących procesów powinno się rozpocząć od opisania aspektów chemicznych i ich wyników. Ja jednak tego nie zrobię. Chciałbym wytłumaczyć dość prostym językiem jak działają filtry do wody. W Europie dostępne są różnego rodzaju produkty uzdatniające. Większość z nich schemat swojego działania opiera o konkretne wkłady lub złoża, które oczyszczają wodę z danych związków.

Uzdatniacze mechaniczne zawierają wkłady z dużym mikronażem, wychwytujące z wody piasek, osad oraz żwir. Stosowane są często z wkładem polipropylenowym, ale oprócz tego są sznurkowe, harmonijkowe oraz siatkowe. Następnym rodzajem wkładów są węglowe, usuwające chlor, pestycydy oraz inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Kupić możemy również mineralizatory, dostępne pod adresem http://www.krainawody.pl/62-wklady-liniowe-mineralizujace/, które podnoszą stężenie minerałów w systemie odwróconej osmozy oraz wkłady do ciepłej wody.

Oprócz różnych rodzajów wkładów, rozróżniamy także poszczególne złoża. Użyć możemy złoże zmiękczające wodę, pozbawiając ją żelaza i manganu. Innym rodzajem złoża jest klarsanit, defeman, greensand lub birm – czyli te, które odżelaziają i odmanganiają wodę. Do dyspozycji mamy także filtr węglowy, który eliminuje chlor.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s