Instrukcja użytkowania filtrów

Filtry do wody są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też, podczas eksploatacji musimy odpowiednio je używać. Przede wszystkim należy zapoznać się z dołączoną dokumentacją produktu. Bez względu na firmę, w gwarancji produktu są opisane warunki użytkowania. Chciałbym opisać kilka z najczęściej podawanych procedur, które muszą być przestrzegane w czasie instalacji uzdatniaczy.

Uzdatniać można tylko wodę o pH równym 7. Nie używa się urządzeń uzdatniających do powietrza i gazów sprężonych. Jeżeli w rurach kanalizacyjnych ciśnienie przewyższa ograniczenia umożliwiające użytkowanie, należy użyć reduktora ciśnienia. Portal internetowy http://www.krainawody.pl doskonale pokazuje w jaki sposób  należy ochraniać je przed źródłem światła, zimnem i za gorącem.

W czasie zakładania należy zabezpieczyć filtr przed odpływaniem ciepłej wody zwrotnicami. Powinno się wyposażyć instalację w system przeciw-uderzeniowy zabezpieczający przed uderzeniem wody. Przed zainstalowaniem trzeba sprawdzić czy hydraulika została wykonana bez zastrzeżeń. Wszystkie czynności należy wykonywać ze starannością i precyzją.

Aby uszczelnić instalację można użyć taśmy z Teflonem. Okresowo należy czyścić filtr zimną wodą i miękką gąbką. Czyszczenie oraz wymiana wkładu zależy od danego rodzaju i jego właściwości.

Postępując w ten sposób, nasza instalacja filtrująca, nie będzie narażona na awarie. Na uwadze trzeba mieć również regularną konserwację oraz okresową wymianę wkładów.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s