Filtry domowe Cintropur

Wybór odpowiedniego filtra mechanicznego nie jest prosty. Tym bardziej, że konkurencja prześciga się w pomysłach, oferty firm produkujących filtry do wody są bardzo szerokie. Na tym blogu jednak chciałbym się skupić nad belgijskimi filtrami Cintropur.

domowe

Wydawałoby się, że im większa obudowa filtra (korpus), tym filtr jest wydajniejszy. Nic bardziej mylnego. O wydajności filtra świadczy tylko i wyłącznie jego przepływ (i to nie ten nominalny podawany przez producentów, lecz ten realny opracowany przez badania własne). W sklepie sprzedającym filtry spotkałem się z uczciwym określeniem:

Warto zwrócić uwagę, iż większość urządzeń filtracyjnych posiada zawyżone wartości przepływu. Filtry wystawione na sprzedaż w sklepie Kraina Wody są poddane testom a dane techniczne zostały opracowane w oparciu o badania własne (a nie wartości podane przez producentów).

Pełna oferta znajduje się na stronie producenta http://www.krainawody.pl/

Uważam, że to bardzo uczciwe i mam nadzieję, że więcej sklepów zacznie brać to pod uwagę. W kolejnym artykule zamierzam omówić kwestie doboru przepływu filtrów Cintropur do gospodarstwa domowego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s