Kamień na baterii łazienkowej

Myślisz, że masz miękką wodę w swoim domu? Nie każdy wie, że warstwa osadu, który powstaje na bateriach, w umywalce lub w wannie może być objawem twardej wody, która może doprowadzić do awarii urządzeń AGD w naszym domu.

Szczerze mówiąc po przeczytaniu tego artykułu http://uzdatnianie.weebly.com/w-mieszkaniu.html/ doszedłem do wniosku że twarda woda w większości  polskich domów  to codzienność. Mnóstwo osób narzeka na osad pojawiający się w łazience. Systematyczne powstawanie osadu zmusza nas do częstego stosowania detergentów i marnowania czasu na doczyszczanie baterii zlewowych. Mimo energii włożonej w doczyszczanie akcesoriów łazienkowych – zjawisko lśniących baterii można obserwować przez pół dnia. Uporczywy osad wraca.

Co jest następstwem twardej wody? Kamień w czajniku, mętna woda w kawie i herbacie, osad na dnie szklanek, uszkodzone żelazka, ekspresy do kawy, pralki, zmywarki. To nie koniec. Problem zanieczyszczonej wody dotyka wszystkich urządzeń AGD.

uzdatnianie wody

Aspekt zdrowotny twardej wody jest jeszcze bardziej niepokojący. Magnez i wapń w pewnym stężeniu są dla nas bardzo pożyteczne, ale bardzo twarda woda może powodować u nas powstawanie kamienicy moczowej.

Ponadto, twarda woda ma niekorzystny wpływ na naszą urodę. Skóra po twardej wodzie jest przesuszona, a włosy są słabo odżywione (niezależnie od zabiegów pielęgnacyjnych). Ludzie z problemami trądzikowymi są zmuszeni do używania wody butelkowanej w celach higienicznych, żeby nie doprowadzić do podrażnienia.

Złotym środkiem na twardą wodę może być instalacja specjalnych urządzeń, które centralnie uzdatniają wodę w naszym domu. Na rynku pojawiły się zmiękczacze, które całkowicie eliminują problem kamienia kotłowego. O tym jak proste i wygodne są w eksploatacji można poczytać na http://filtrydowody.weebly.com/eksploatacja-filtrow.html/.

Zanim wybierzemy zmiękczacz należy się spokojnie zastanowić, ponieważ jest to inwestycja na lata (dobrej jakości filtry do wody nie wymagają żadnych napraw i ponoszenia dodatkowych kosztów). Obszerny ich katalog wraz ze wszystkimi parametrami polecam przejrzeć pod adresem http://atlasfiltri.weebly.com/o-firmie.html/.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s