Kranówa do picia

Wielu moich znajomych twierdzi, że woda w ich domach nie jest odpowiedniej jakości. Ja nigdy wcześniej nie zwracałem na wodę w domu wystarczająco dużej uwagi. Było dla mnie jasne, że miałem twardą wodę – na armaturze był kamień, a w czajniku osad. Przywykłem do tego. Doznałem szoku gdy odkryłem, że jakość wody może przenosić się na smak potraw czy kondycję skóry i włosów.

Wybór filtra o wody nie był w cale taki prosty. Na szczęście przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Wklepałem w internecie frazę filtry do wody i natrafiłem na ten oto adres http://www.klarsan.pl/kontakt/. Oprócz sklepów internetowych natknąłem się na mapę Polski z wykazem jakości wód w zależności od danego regionu. Odkryłem, że w województwie opolskim woda ma wysoką zawartość wapnia i magnezu (jest twarda)! Moja chęć nabycia filtra znacznie się zwiększyła. Pierwsze wyniki wyszukiwania mnie nie zadowoliły. Szukając dalej natrafiłem na stronę internetową związaną z inżynierią uzdatniania wody. Polecam zapoznać się http://www.klarsan.pl/uzdatnianie/.

Sprzedawcy zaoferowali mi centralny zmiękczacz, który całkowicie miał rozwiązać mój problem z osadem i kamieniem.

Z instalacją urządzenia miałem dosyć duży problem. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zleciłem tej czynności firmie, u której kupiłem filtr. Oszczędziłem kilka złotych, ale przy zakładaniu zmiękczacza najadłem się wielu nerwów. Na szczęście instalacja wodociągowa działa już poprawnie. Woda w kranie jest czysta i zdrowa, a skóra po kąpieli nie jest przesuszona.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s