Oszczędność widoczna gołym okiem

Kiedyś za wodę płaciło się z góry za cały miesiąc, nikt nie dbał o to ile jej wykorzystał – teraz jest zupełnie inaczej. Każdy, kto jest podłączony do sieci wodociągowej płaci za tyle wody, ile zużyje w danym miesiącu. Rachunki za wodę stale się zwiększają. W takiej perspektywie warto znaleźć sposób na to jak oszczędzać.

Zmniejszenie rachunków za wodę nie musi być takie trudne jak zna się dobry sposób. Czasami nie trzeba niczego więcej niż założenia produktywnych perlatorów, by zredukować wydatki na wodę nawet o połowę. Takie perlatory, jak te, które znajdują się na stronie www.klarsan.pl oszczędzają zużycie wody często do 70%.

Na czym opiera się mechanika działania perlatora? To sprytne urządzenie rozprasza wodę i hamuje ilość wypuszczanej wody z baterii kuchennej. Woda przemieszana z powietrzem jest bardziej wydajna w czasie takich czynności jak mycie rąk czy naczyń. Wiele firm baterii umywalkowych w standardzie montuje do swoich produktów perlatory redukujące zużycie wody ponieważ rozumieją korzyści, które płyną z ich stosowania.

Koszt perlatorów jest naprawdę niewielki. Standardowe produkty można kupić na aukcjach internetowych za dziesięć złotych. Perlatory renomowanych firm (których producenci zaręczają oszczędności wody na poziomie 70%) mogą stać na półce za 20 zł. Nie są to duże wydatki jak widać. Jeżeli chcemy zmierzyć wydajność swojego perlatora wystarczy odkręcić zawór baterii i odmierzyć czas napełnienia wodą naczynia. By porównać wynik należy ten eksperyment przeprowadzić także z perlatorem napowietrzającym wodę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s