Analiza wody – konieczność, czy zbędny wydatek?

Profesjonalna analiza wody

Jak zbadać jakość wody w domu albo w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej? Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie wiarygodnego wyniku, który pozwoli nam podjąć dalsze decyzje o ewentualnym założeniu filtra, jest analiza wody w specjalistycznym laboratorium. Uzyskane w ten sposób informacje dostarczą nam szczegółowej wiedzy na temat wody, z której korzystamy na co dzień w domu czy pracy.

Jak wygląda badanie wody w laboratorium?

Choć sam proces badania wody i określania jej jakości jest dość skomplikowany, to samo przeprowadzenie analizy od strony klienta jest wygodne i niedrogie. Wystarczy pobrać próbkę wody i wysłać ją do laboratorium lub firmy wykonującej analizę laboratoryjną (np. http://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/) z wypełnionymi dokumentami, w których należy wskazać miedzy innymi jej przeznaczenie (użytek domowy, przemysłowy lub rolny). Na miejscu woda jest dokładnie badana, a wyniki otrzymujemy pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Profesjonalna analiza wody

Dlaczego warto wykonać analizę wody?

Badanie wody przede wszystkim określa jej właściwości fizykochemiczne: twardość, pH, mętność, barwę, dokładny skład minerałów. Są to dokładne parametry określone przez Ministra Zdrowia. Bada się także czystość wody. Te informacje są z kolei niezbędne, żeby ocenić jej jakość i zadecydować o ewentualnym założeniu filtra.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s